czwartek, 10 listopada 2016

Comfy


  
Ostatnia recenzja dla Top For Dog 2016.
Comfy to to marka stworzona przez polską firmę AQUAEL w roku 2009.
,,Comfy to zabawki doskonałej polskiej produkcji! Stale wprowadzamy nowe, innowacyjne zabawki, które przed wprowadzeniem testują nasze zwierzęta. :)"
Nawiązując do cytowanego fragmentu dostaliśmy do testów taki zestaw:
Truskawka z serii Strong, Kość z serii Strong, specjalne wypełniacze do truskawki oraz gumowy krążek na smakołyki.

Seria Strong jest przeznaczona dla psów z tendencją do psucia zabawek. Możemy znaleźć 5 różnych kształtów: TRUSKAWKA, KOŚĆ,  STICK, TWISTER, HAMMER.
COMFY STRONG DOG zostały wykonane z niezwykle trwałej gumy termoplastycznej- atestowanego, bezpiecznego tworzywa. U nas wersja strong nie jest konieczna- pudle nie lubią ,,memłać" długo zabawek a tymbardziej niszczyć gumowych (inaczej sprawa się ma  w przypadku pluszaków).
W domu posiadam truskawkę zarówno w zwykłej wersji jak i w wersji strong i różnica jest kolosalna. Zwykła jest mięciutka, da się ją łatwo zgnieść w ręce i jest bardzo lekka. Da się bez problemu umieścić w niej specjalny wkład. Cały jej środek jest pusty co daje dodatkowe miejsce na przysmaki. Truskawka w wersji strong jest dużo cięższa, środek wypełniony jest gumą której nie da się w żaden sposób ugiąć. Wkłady jest baaardzo ciężko włożyć (a jak palce bolą!). Dla mnie super pomysłem jest w ogóle patent z krążkami- nie trzeba wymyślać co wkładać do zabawki by zainteresowała i zajęła psa. Jedynym minusem jest to, że po zjedzeniu góry często końcówka zostaje w środku zabawki i pies ma problem by ją wydobyć.
Kość z serii strong ma ok.15cm, waży ok.140g a cena waha się od ok.44zł do 53.

Truskawka natomiast ma ok.7,5cm i waży ok.80g. Cena wynosi ok.40zł

Comfy Snack Wheel to zabawka przeznaczona dla małych psów. Zestaw składa się z gumowego kółeczka o średnicy 4cm i 2 wkładów. Cena to ok.7zł. Jest to tak malutkie, że nie zostawiłabym Chica z tym samego. Rozmiar bardziej dla jakiegoś psa pokroju yorka.

Wkłady do zabawek Comfy Plug Snack - to wyjątkowe połączenie zabawy i smaku. Zabawki Comfy Snack uzupełnione o przysmaki Plug snack zapewniają wspaniałą i długotrwałą zabawę każdemu psu. Przysmak dostępny w 3 wariantach: kurczak, łosoś i wołowina. Przysmak jest twardy tak by wystarczył na długie zabawy. Dzięki specjalnemu kształtowi nie tak łatwo jest go wydostać ze środka zabawki.
Skład niezależnie od wariantu smakowego jest taki sam: materiał paszowy brązowy ryż, skrobia ryżowa, warzywa, gliceryna, ekstrakt z drożdży, olej kokosowy, kapusta, pietruszka, lucerna.
U nas, mimo świetnego zamysłu twórcy tych zabawek, nie zrobiły one szału. Pudle interesują sie nimi dopóki nie zjedzą wkładu- później te zabawki mogą dla nich nie istnieć. Ot, ten typ tak ma. Gdybym miała szczeniaka czy psa lubiącego żuć i gryźć przeróżne rzeczy- na pewno bym zakupiła coś z Comfy.1 komentarz:

  1. Świetne zabawki :D chyba muszę się o takie postarać ;)
    Zapraszam do obejrzenia i zaobserwowania mojego bloga: mojamalina.blogspo.com

    OdpowiedzUsuń