poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Szarpak Dogcessories
 Szarpak Best Tug Toy od firmy Dogcessories- dla Top For Dog

Szarpanie to chyba ulubiona forma zabawy moich psów. Nie potrzeba do tego super zabawek- wystarczy kawałek szmatki.
Dzięki Top For Dog mogliśmy do tego celu testować szarpak Best Tug od Dogcessories.
Zabawka występuje w 2 rozmiarach- dla małych i dużych psów. My ze względu na Greya wzięliśmy tą drugą opcję. Szarpak ma długość ok.60cm. Dla mnie jest ona wręcz idealna gdyż można spokojnie złapać za 2 końce i nie trzeba się martwić o palce.


Splot jest dość ciasny dzięki czemu po rozciągnięciu zabawka wraca do swojego kształtu.
Brudzi się jak każdy materiał ale wystarczy wrzucić do pralki i po problemie.
Chico łapie dość niepewnie ten szarpak (mimo, że z szarpaniem nie ma problemu) i mam wrażenie, że dla niego jest on zbyt twardy.
 Greyowi natomiast on bardzo podpasował i wręcz za nim szaleje.

W tego typu zabawkach dodatkowym plusem jest waga- materiałowy szarpak jest cięższy od tego zrobionego np.z owcy dzięki czemu można użyć do również do aportowania.
Best Tug od Dogcessories kosztuje 27zł (w większym rozmiarze). Porównując do innych psich firm jest to dość sporo jednak zabawki są wykonywane ręcznie przez osoby zagrożone wykluczeniem społecznym a materiał wykorzystywany do produkcji pochodzi z przetworzonych butelek.
Dla mnie jest to super inicjatywa a biorąc pod uwagę jakość szarpaka warto dorzucić te kilka złotych.

4 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że bawi mnie marketing Dogcessories - ze zwykłego polarowego szarpaka próbują zrobić ósmy cud świata. :P Ja takie cuda kupuję za symboliczną dyszkę od plątącej je koleżanki; jakościowo są świetne, bo przyjemnie się rozciągają i wytrzymują szarpiącego się jak dzika flądra owczareczka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy podobny szarpak, ale szału u nas nie robi. Takie to moje nie szarpakowe psy są, no! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas taki szarpak się nie sprawdził, zrobiłam sama żeby przekonać się czy pies będzie się bawić... lepsza zabawa jest mopem :) Więc nawet nie zastanawiałam się długo i zrezygnowałam z zakupu takiej zabawki :)
  Pozdrawiam, Goldenowelove

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój psiak również bardzo lubi bawić się takimi szarpakami i jak wychodzimy na spacer to mógłby tak spędzać godziny. Natomiast po powrocie do domu często stosujemy kosmetyki z https://sklep.germapol.pl/pl/kosmetyki-rozne_perfumy aby pupil oczywiście był czysty i zadbany, jak na prawdziwego kundelka przystało.

  OdpowiedzUsuń